KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12533201
nr 1253 3201
Roberto Matta
(1911-2002), Frankrike
Färgetsning, 87/100, signerad. Motivet: 36x48
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.600 kr
måndag 6 maj 2019
kl 18:35:48
3.400 kr
2.200 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
3.400 kr
3.400 kr (Budbetjänt)
Roberto Matta
Läs mer om Roberto Matta